KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Tuschteckningar 7585670
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
*
nr 758 5670
Hilding Nyman
(1870-1937), Sverige
Tuschteckningar, 20 st, Hilding Nyman (1870-1937), i pärm, motivets mått: 17x22
Hilding Nyman, svensk målare och tecknare född i Göteborg 1870, död 1937.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 14 maj 2012
kl 18:59:46
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
14/5 11:30:47
1
350 kr
14/5 13:23:36
2
550 kr
14/5 16:20:32
3
800 kr
14/5 18:53:15
4
Vinnande bud
14/5 18:54:32
5
1.000 kr
14/5 18:56:25
4
justering av budtak
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Hilding Nyman
Hilding Nyman, svensk målare och tecknare född i Göteborg 1870, död 1937.
Läs mer om Hilding Nyman
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller hilding nyman i pärm svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige tuschteckningar vattenfärg
-
2041 Akvarell
Aina Larsson (f. 1935), Sverige. Stol. Signerad. B..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 19:47
-
9317 Akvarell
Alain Soucasse (f. 1951), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:27
-
2089 Akvarell
Ann Margret Hede. Skärgårdsmotiv. Signerad. Akvare..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 20:24
-
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 20:18
-
2106 Akvarell
Elsa Backlund-Celsing (1880-1974), Sverige. Interi..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 18:45
-
2043 Akvarell
Eva von Hanno (f. 1945), Norge. Lupiner. Signerad,..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 18:14
*
Hilding Nyman
Hilding Nyman, svensk målare och tecknare född i Göteborg 1870, död 1937.
Läs mer om Hilding Nyman
nr 758 5670
Hilding Nyman
(1870-1937), Sverige
Tuschteckningar, 20 st, Hilding Nyman (1870-1937), i pärm, motivets mått: 17x22
Hilding Nyman, svensk målare och tecknare född i Göteborg 1870, död 1937.
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 1.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 14 maj 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
14/5 11:30:47 | 1 | 350 kr |
14/5 13:23:36 | 2 | 550 kr |
14/5 16:20:32 | 3 | 800 kr |
14/5 18:53:15 | 4 | Vinnande bud |
14/5 18:54:32 | 5 | 1.000 kr |
14/5 18:56:25 | 4 | justering av budtak |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Hilding Nyman
Hilding Nyman, svensk mÃ¥lare och tecknare född i Göteborg 1870, död 1937.Läs mer om Hilding Nyman
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller hilding nyman i pärm svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige tuschteckningar vattenfärg
-
2041 Akvarell
Aina Larsson (f. 1935), Sverige. Stol. Signerad. B..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 19:47 -
9317 Akvarell
Alain Soucasse (f. 1951), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:27 -
2089 Akvarell
Ann Margret Hede. Skärgårdsmotiv. Signerad. Akvare..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 20:24
-
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 20:18 -
2106 Akvarell
Elsa Backlund-Celsing (1880-1974), Sverige. Interi..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 18:45 -
2043 Akvarell
Eva von Hanno (f. 1945), Norge. Lupiner. Signerad,..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 18:14